Искрено и со љубов: Lush ги има најуникатните празнични подароци!

8 јануари 2020

Ниту еден ден од годината не влетува во нашите мисли толку многу желби за нови почетоци и успеси, за позитивни промени и благодет, за здравје и среќа, како 1 јануари. Почетокот на новата година нè поттикнува со отворено срце и најубави зборови да им посакаме на најблиските да имаат радосна и просперитетна година.  За вашите најмили секогаш само најдоброто... Kако и секоја година Lush ви нуди гооолем избор на подароци. Од новогодишната колекција издвојувамe:Little Snow Fairy-Подарете убавина на квадрат со овој прекрасен подарок. Само во земјата на самовилите и снежните вили можете да се капете во розеви базени и да се туширате на дожд со мирис на слатки. Овој подарок содржи: Snow Fairy гел за туширање за кожа која мириса најслатко на целиот свет! и шумлива купка Snow Fairy

 

 

Jolly Holly Christmas-Подарок кој е спакуван со празничен пунч. Златни пени од коњак и масла од зелен лимон ќе се погрижат за доброто расположение. Подарете некому топла утеха... Овој подарок содржи: Yog Nog-пенлива купка за повеќекратна употреба и шумлива купка која магично се претвора во сина и зелена боја-Golden Wonder

 

 

 

Joy To The World-Подарете дупла доза на радост за вашите најсакани! Подгответе се за снег со овие производи кои и ја даваат потребната хидратација на вашата кожа и ја прават магично мека... Сапун Snow Apple кој го подобрува вашето расположение и лосионот за тело Snowflake со тројна доза на бадеми и незаборавен мирис на марципан!

 

 

 

 

 

Winter Garden-Подарок за оние кои имаат посебно место во вашиот живот. Во овој подарок ќе најдете Winter Berry освежувачки сапун за тело, Scrubee најефикасниот пилинг заедно со путер којшто откако ќе ги отстрани мртвите клетки ќе ви даде и хидратација поради тоа што е поолн со мед!, Rose Jam хидратантен гел за туширање, Ro?s Argan регенератор за кожа полн со путери и масла, Helping Hands омекнувачки крем за раце и Happy гел за туширање за среќни празници!

 

 

 

 

Once Upon a Time-Разгалете ги вашите најблиски!

Овој подарок содржи: Once Upon a Time-Лосион за подобрување на расположението и разведрување на духот, Night Bloom-Сапун од медено цвеќе, жалфија и рузмарин, Rub Rub Rub Пилинг за тело кој носи пролет дури и во тмурните зимски денови, Sleepy гел за туширање со лаванда за сладок, мирен сон, Sugar Plum Fairy пилинг за усни, Not So Sleepy шумлива купка за туширање со експлозија од сицилијански лимони и бразилски портокали

 

 

 

Snow Fairy-Подарете го на оние кои уживаат во слатки нежни мириси

Содржи: Snow Fairy гел за туширање, Magic Wand пенлива купка за повеќе употреби, Snow Fairy шумлива купка и Snow Fairy регенератор за кожа, како и прекрасна марама.

 

 

 

 

 

Празничниот период сè уште трае, но и после него, ако ве очекува некоја пригода, а немате идеја за подарок, сигурни сме дека Lush ви помогна и ви даде одлечен избор. 

 

*комерцијален текст

Објавено:
8 јануари 2020
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
1.403 пати