Јаворов сируп – здрав и моќен сојузник во губењето килограми

8 јули 2017

Ако не сте го користеле, тогаш веројатно досега повеќе пати се слушале за јаворовиот сируп и неговите корисни дејства.

Во Cosmo Tinex дрогериите можете да го најдете, а ние ќе ви кажеме и зошто тој треба да биде вашиот летен сојузник.

Јаворовиот сируп првин го произедувале Индијанците од Северна Америка, а денс се произведува во делови од Америка и Канада. Се смета за природен засладувач, поздрав дури и од медот бидејќи содржи помалку калории, помалку натриум и е со повисока концентрација на минерали отколку медот.

Исто така, се смета за еликсир на здравјето. Содржи манга и цинк – два минерали важни во одржувањето на имунолошкиот систем.

Нови истражувања покажуваат дека јаворовиот сируп содржи и полифеноли што се сметаат за јаки антиоксиданси, а кои ги има најмногу во бобинките и грозјето. Тие имаат корисни ефекти врз општото здравје на луѓето, вклучувајќи антибактериски и антидијабетички својства.

Веројатно јаворовиот сируп најчесто сте го сретнувале во рецептите за палачинки, каде се користи како прелив или во сендвичи со путер од кикирики, но воедно претставува редовна состојка на различни видови десерти, пудинзи, колачи, торти... Многу луѓе го додаваат како здрав засладувач во млеко со јатки, на кое му дава навистина посебен вкус.

фото извор: uk.businessinsider.com

Иако јаворовиот сируп има повеќе намени, неговата популарност посебно се зголеми по објавувањето на диетата на Бијонсе, токму со оваа состојка.

Диетата е идеална за слабеење и за прочистување на организмот. Трае најмалку 10 дена и за тоа време се намалува телесната тежина, при што активно се намалуваат и масните наслаги и ефикасно се елиминираат токсините од телото.

Резултатите се очигледни: ќе бидете повитки, ќе забележите подобрување на квалитетот на кожата, косата, на работата на дигестивниот тракт, но и подобрување на психофизичката состојба. Ќе се чувствувате многу полесно со повеќе енергија и животна сила. Диетата всушност се состои во замена на класичните дневни оброци со специјален напиток подготвен од јаворов сируп, црвен пипер, лимонов сок и вода.

Со овој напиток го снабдувате организмот со неопходните минерали и витамини за правилно функционирање.

фото извор: lolwot.com

Освен напитокот од јаворов сируп дополнително може да пиете чај од нане и негазирана вода. Оваа диета е супер начин брзо да ги симнете вишокот килограми пред плажа.

Диета  ќе ви помогне да се прочистите и да дојдете до посакуваната витка линија и фит форма.

Затоа не губете време и уште денес појдете до омилената #Cosmo #Tinex дрогерија и набавете го големото пакување со природен јаворов сируп по намалена цена, кој ќе ви послужи за подготовка на вашите омилени слатки рецепти како замена за шеќер и други засладувачи или ќе ви послужи да ја добиете витката линија за која секогаш сте сонувале за побрзо време од било која друга диета.

Вашиот најдобар летен сојузник се наоѓа во Cosmo Tinex дрогерии!

А за остнатите одлични летни понуди можете да се информирате на линковите тука и тука.

 

 

*спонзорирана објава

Објавено:
8 јули 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
4.110 пати