Како да носите марама во коса ова лето?

13 јули 2018

Марамите се еден од омилените модни додатоци оваа година. Го најдоа своето место и во есенско-зимската сезона, а и летото носи сосема нови начини како можете да ги искористите.

Денеска акцентот ќе го ставиме на комбинирањето на марамите како украс во коса. Без разлика која е вашата должина на косата, можете да најдете начин како да го вметнете овој тренд во изгледот.

 

A post shared by MANEWRAPco (@manewrapco) onJul 4, 2018 at 5:02am PDT

Ако имате кратка коса, марамата носете ја како лента за коса, која ќе ја врзете или во делот на тилот или пак на врвот.

Ако имате долга коса, покрај веќе споменатата опција, имате уште многу други. Со марамата можете да врзете пунџа, или пак да ја имплементирате во самото формирање на истата. 

Можете да врзете плетенка или да исплетете една со марама. Коњското опавче украсете го со марама, а и турбаните се сè уште актуелни.

 

A post shared by Ge.LABEL. (@ge.label) onJul 11, 2018 at 5:22pm PDT

Дали ќе одберете еднобојна или марама со принт или дезен, сосема е сеедно, бидејќи секако ќе внесе веселост и впечатливост во вашиот изглед.

Во продолжение погледнете ги и останатите предлози:

 

 

A post shared by Wearitwoman (@wearitwoman) onJul 6, 2018 at 5:25am PDT

 

 

 

A post shared by Bungalow 123 (@bungalow123) onJul 7, 2018 at 12:10am PDT

 

 

 

 

 

 

A post shared by ELYA HAIRCARE (@elyahaircare) onJul 11, 2018 at 7:33am PDT

 

 

A post shared by Sasha Gold (@sashagold) onJul 11, 2018 at 12:21pm PDT

 

 

 

A post shared by Maegan Teal (@hairbytealm) onJul 11, 2018 at 3:34pm PDT

 

 

A post shared by Bec Pitot (@bec_huntandhair) onJul 11, 2018 at 5:02pm PDT

 

 

A post shared by M A R I A . (@maria_the_label) onJul 11, 2018 at 11:57pm PDT

 

 

A post shared by The Hunt Drop (@thehuntdrop) onJul 12, 2018 at 8:40am PDT

 

 

 

 

 

 

A post shared by MANEWRAPco (@manewrapco) onJul 4, 2018 at 5:02am PDT

 

 

A post shared by K E L S E Y (@kelsey_diprima) onJul 12, 2018 at 8:57am PDT

 

Објавено:
13 јули 2018
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.865 пати
Тагови: 
марама коса