Кои се тајните на убавата и негувана коса? Вие прашавте, dm и Даниел одговараат!

19 октомври 2022

Кратка или долга? Права или кадрава? Руса или темна? Тенка или со волумен?

Постојат навистина многу типови коса, но и многу проблеми со кои се соочуваме сите ние кога се во прашање правилниот третман и негата!

dm, во соработка со професионалниот фризер, Даниел Артевски, ги откриваат „тајните" на блескавата коса, правилната нега, како и сите останати фризерски тајни, кои малкумина од нас ги знаат. Во изминатиот период, на инстаграм каналот на dm дрогерие маркт, сите followers имаа можност да поставуваат прашања поврзани со негата на косата, на кои Даниел одговараше!

Десетте најчесто поставувани се најдоа на Youtube каналот на dm во форма на видео туторијал кој можете да го погледнете на следниот линк: Најчесто поставувани прашања за нега на коса! - YouTube.

Од dm најавија дека ќе следуваат уште многу интересни одговори на оваа тема, па затоа ви предлагаме да продолжите и понатаму да ги следите на нивната веб страна и социјални канали:

www.dm.mk
www.facebook.com/dm.Makedonija
www.instagram.com/dm_makedonija

*Спонзорирана објава

Објавено:
19 октомври 2022
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
609 пати