Корејскиот маникир кој го освои Инстаграм

17 март 2021

Аурора ноктите се последниот тренд за нокти кој доаѓа од Јужна Кореа, а целосно го освои Инстаграм. Под хаштагот #오로라네일, на социјалната мрежа има преку 140 илјади објави на овој тренд инспириран од Аурора Бореалис. Како прелеани со сјај, #AuroraNails се вистински интересен пролетен тренд.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by YUCA 유카 (@yuca_814)

Објавено:
17 март 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
886 пати