Кратка коса, новиот заштитен знак на Холивуд

16 јули 2013

Идеална форма за косата во летните горештини е кратката фризура, која оваа година дефинитивно стана моден тренд во Холивуд. Од боб фризурата на Карли Клос, низ асиметричните прамени на Ема Браун, Џејмс Дин локната на Мајли Сајрус, па се до твиги тенденцијата на Шарлиз Терон. Со ваква градација на развитокот на обликот на кратка коса за оваа сезона сигурно и вие ќе се одлучите за некоја од овие ем практични, ем модерни фризури.

 

 

 

Објавено:
16 јули 2013
Категорија: 
Убавина