Лакот за нокти и карминот, секогаш во контраст

23 август 2013

Сината со портокаловата, розовата со жолтата, зелената со пурпурно виолетовата или бордо црвена боја и се така до недоглед. За следната сезона се огласија и тенденциите за шминка и козметика. Според експертите водечката нишка ќе биде контрастот кој ќе морате да го одржувате помеѓу вашиот лак за нокти со карминот. Еве неколку совети кои тонови се актуелни и со кои бои да ги комбинирате.

 

 

Според експертите жолтата боја совршено се вклопува со портокаловата, розовата, со црната и црвената и со сината и зелената. Имате апсолутна слобода кога станува збор за жолтата нијанса бидејќи е во хармонија со сите други бои, па вашите можности за комбинирање се неисцрпни.

 

Нарс

 

Ако се одлучите за портокалов кармин, тогаш бојата на лак за нокти можат да ви бидат сите зелени и сини варијанти, а за посмелите ја претпочитаме и оваа комбинација виолетов темен кармин со портокалов лак за нокти.

 

Шанел

 

Без разлика како ќе ги комбинирате ефектот кој треба да го постигнете е контрастот на пастелна боја со темна нијанса. Така магливите и сиви зимски денови дефинитивно повторно ќе се обојат во боите на сонцето, а вие ќе бидете тренди, модерни и среќни.

 

Објавено:
23 август 2013
Категорија: 
Убавина