Летни мејкап трендови кои мора да ги пробате веднаш!

8 април 2021

Температурите се повисоки, боите посветли, кожата посвежа. Време е да ги исчистите четките и да почнете да ги внесувате овие мејкап трендови во секојдневниот изглед.

Класичен црвен кармин

И покрај маската која треба да ја носите, класичниот црвен кармин е мејкап трендот на сезоната, а тоа го докажаа ревиите минатиот септември.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Max Mara (@maxmara)

Сè e розово

Образите, усните и очните капаци обојте ги во некоја нежна нијанса на розова боја. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dior Makeup (@diormakeup)

 Природни веѓи

Ова е веројатно еден од најголемите трендови летово. За да постигнете природен богат изглед применете ја техниката soap brows, или препуштете ја таа работа на професионалците

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by paloma elsesser (@palomija)

Образи со боја на шумско овошје

И покрај тоа што маската прикрива голем дел од ликот, јаболкниците ѕиркаат и токму затоа треба да ги дотерате со некоја румена нијанса. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rina Sawayama (@rinasonline)

Драматични очи

Сè останато нека биде свежо и хидрирано, еднобојно и скоро ненашминкано, но акцентот ставете го на очите. Моливчето ви е најголем пријател.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dior Makeup (@diormakeup)

Објавено:
8 април 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
387 пати