Лондонска машка модна недела: Долги шишки и залижано „кремче“ за смели мажи!

23 јуни 2014

По мала пауза од модните недели, од 15 – ти до 17 – ти месецов, во Лондон се одржа машката модна недела на која бевме сведоци на многу нови и храбри трендови за мажи за сезоната пролет-лето 2015.

Dolce&Gabbana

Покрај тоа што бројните брендови понудија парчиња во храбри и нежни бои за мажи, како шармантно розовата и светло сината, за следната година модните куќи како Барбери на мажите им нудат и тотално женствени шапки во колоритни бои за кои има многу поделени мислења.

Burberry

Она што ни остави особен впечаток, се фризурите што дизајнерите ги предлагаат за мажите за следната сезона. Со исклучок на некои ултра мажествени фризури (како што беше случај со некои модели на DKNY и Оливер Спенсер кои можевме да ги видиме со кратка машка фризура), сите останати промовираа долги шишки и залижани „кремчиња“.

DKNY

Слични фризури имаа и моделите на одличниот Хакет од Лондон, кој покрај совршените машки елегантни костими и одделно уникатни парчиња, мажите трендсетери за следната сезона ги замислува со нежно исчешлано „кремче“ настрана со подигнати шишки.

Hackett London

Нешто посексапилно, понуди одличниот млад и перспективен дизајнер J.W Anderson кој за своите модели одбра лежерно исчешлана коса настрана со по некое праменче паднато напред.

J.W.ANDERSON

Како во италијанските филмови, момците на Lou Dalton на пистата се појавија со залижана коса наназад за која посакавме дизајнерката да креирала мажествени парчиња во темни бои, наместо бебешко розовите.

Lou Dalton

Од она што можевме да го видиме од брендовите што се претставија на годинешната лондонска машка модна недела во однос на трендовите кај фризурите, дефинитивно следната сезона мажите трендсетери ќе носат фризури со долги шишки кои што понекогаш ќе ги претвараат во залижани „кремчиња“.

Овој изглед дефинитивно е ултра секси за девојките и вистински хит за следната пролетна сезона!

Објавено:
23 јуни 2014
Категорија: 
Убавина