Lush Macedonia: Бидете уникатни во тоа што подарувате!

28 декември 2020

Ниту еден ден од годината не влетува во нашите мисли со толку многу желби за нови почетоци и успеси, за позитивни промени и благодет, за здравје и среќа, како последниот ден од годината. Почетокот на новата година нe поттикнува со отворено срце и најубави зборови да им посакаме на најблиските да имаат радосна и просперитетна година.  За вашите најмили секогаш само најдоброто... Kако и секоја година LUSH ви нуди гооолем избор на подароци. Од новогодишната колекција издвојувамe:

DREAMING OF CHRISTMAS

Празниците се на прагот,  дали сте подготвени?

Доколку сè уште не најдовте подарок за специјалните личности во вашиот живот ви го претставуваме овој подарок со 3 производи, совршен за сите кои сакате да ги опуштите и разгалите.

Содржи: 

YOG NOG – Луксузни пенливи слоеви од масло од каранфилче и масло од иланг иланг ве прегрнуваат за удобност и среќа... Ќе го засакате овој гел за туширање после првата употреба .

SLEEPY – Лосион за тело со смирувачка лаванда која ќе ве опушти пред спиење а воедно и ќе ја негува вашата кожа.

VALIDATION – Шумлива купка за под туш, за сите оние кои сакаат туширање и уживање во исто време.

 

GLOW

На кого би го подариле овој прекрасен Божиќен подарок?

Содржи 2 производи за туширање со свеж цитрусен мирис кои веднаш ќе го подобрат вашето расположение 

1 ORANGE-Пилинг за тело кој е полн со морска сол, портокал кој содржи витамин Ц и освежувачки есенцијални масла.
2 BAKED ALASKA-Измијте ги сивите зимски денови со овој сапун кој содржи негувачки какао путер и сочен грејпфрут.

 

LITTLE SNOW FAIRY

За сите фанови на незаборавниот мирис на SNOW FAIRY!

Подарок кој содржи шумлива купка за во када и гел за туширање со прекрасен сладок мирис на шеќерна волна и ванила.

 

SEASON’S GREETINGS

Совршениот пар за луксузна нега на кожата.

SNOWCAKE – Сапун за тело со омекнувачки бадеми

DREAM CREAM – Најнежниот лосион за чувствителна кожа со овесно млеко, смирувачка камилица и фер тргуван органски какао путер.

 

SWEET CHRISTMAS, со овој подарок дарувате двојно засладување!

Две шумливи купки за во када за дупло повеќе уживање и забава во вашата када.

ANGELS DELIGHT-Прекрасен цитрусен мирис кој веднаш го подигнува вашето расположение

SNOW FAIRY ROLL BUBBLE BAR- Пенлива купка која ќе направи мноогу меурчиња од шеќерна волна во вашата када.
SNOW FAIRY ROLL ќе ви остави сладок мирис на целото тело и мека кожа како никогаш досега.

 

OH MY CLEMENTINE

Совршениот подарок за под вашата новогодишна елка!
Ги содржи нашите омилени производи кои и вас ќе ве освојат.

ORANGE SHOWER SCRUB

Отстранете ги мртвите клетки и сувата кожа со овој пилинг полн со свеж сок од портокал и ситна морска сол и потоа исчистете ја кожата со хидратантниот сапун GOLDEN PEAR, кој содржи вистинско пире од круши и ја негува вашата кожа.

За крај, нанесете го освежителниот лосион за тело за мека и свиленкаста кожа ONCE UPON A TIME.
Овој лосион за тело е направен со инфузија од свежи јаболки, мурумуру путер и органско масло од јојоба.

 

GOLDEN PEAR SOAP AND DISH 

Содржи парче сапун кој има волшебен мирис на круша и држач за сапун, рачно направен од 80% рециклирана глина од Granby Workshop во Ливерпул.

 

За крај, најспецијалниот подарок!

NORTHERN LIGHTS!

Sодржи шест производи за нега на тело плус метално кутивче за патување.

1 MAGIC CRYSTALS-Пилинг за тело

2 NEW- Цврст шампон без конзерванси заедно со метално кутивче за чување

3 YOG NOG – Гел за туширање

4 DIRTY – Гел за туширање

5 BAKED ALASKA – Сапун за раце и тело

6 WICCY MAGIC MUSCLES – Путер за тело кој ги опушта мускулите и ве ослободува од болката.

Објавено:
28 декември 2020
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
767 пати