Маникир со точки нека биде вашиот избор за деновите што следат

26 август 2021

Барате инспирација за маникир за преодниот период? Ние имаме еден мошне интересен предлог. Нокти со точки во боја.

Ако сакате да бидат асоцијација на есен, одберете портокалови и црвени нијанси кои ќе потсетат на есенски лисја, тиквите, топлите нијанси...

Од друга страна, ако сакате да задржите уште малку од летото, тогаш одлучете се за сино-бели нијанси.

Секако, оваа естетика нема ограничувања, па всушност можете да направите каква сакате комбинација, а ние во продолжение имаме неколку предлози:

Објавено:
26 август 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.248 пати