Маникирот инспириран од популарната серија Queen's Gambit е вистински избор за сезонава

11 март 2021

Не сме сигурни дали вистинската инспирација лежи во популарната серија Queen's Gambit, или во фактот што ни недостасува сезоната на пикник, па не е ни важно. Принтот на шаховска табла ја бои сезонава!

Почнувајќи од гардеробата, каде ќе го сретнете шаховскиот принт на здолништа, кошули, чанти и чевли, истиот е актуелен и во маникирот.

Во продолжение, мини туторијал и неколку идеи како да го вметнете шаховскиот принт на ноктите сезонава:

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melanie (@overglowedit)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melanie (@overglowedit)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lauren Ladnier (@laurenladnier)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Asami I (@asami812)

Објавено:
11 март 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
486 пати