Млечен пат од „Mac“ за Божиќ

6 октомври 2014

15423475945_541d3c2929_b

Козметичката компанија „МАC“ веќе ја осмисли и презентираше божиќната колекција. Доколку очекувавте декоративна линија во црвена и златна боја, тогаш „MAC“ ќе ве изненади. Насловена како „Млечен пат“, колекцијата е сочинета од сенки со метален сјај и нијанси на розова, бела, крем... Исто така, тука се и новите ајлајнери во две нијанси, како и розова палета на руменила и кармини.

Како најавуваат од компанијата, новите производи ќе бидат достапни шорм светот во текот на актуелниов месец, а во продолжение погледнете како  изгледа млечниот пат на „MAC“.

15236718559_3aa8d4f9a3_b15236882438_46d1169bea_b15236927167_9cd1b05d6a_b15400430806_559e18e09d_b15400430996_e7c12d6eee_b15423132492_ee18be35b7_b15423132572_afa38ee7e8_b15423476115_d36a26aa18_b

15423476405_84cd2ef8e8_b15423476535_3394171f51_b

 

Објавено:
6 октомври 2014
Категорија: 
Убавина