Најпопуларната фризура за сезонава

28 мај 2018

Ако со доаѓањето на летото размислувате за промена на фризурата, стилистот на Мила Кунис, Чед Вуд, ќе каже да ја скратите косата и да имате шишки.

Токму таква е и новата фризура на актерката - боб во комбинација со кратки шишки. И не е само Мила Кунис, на слична промена се одлучија и Софија Вергара, Селена Гомез...

Инаку, не е тајна дека шишките се најбрз начин да се подмладите, па на кого му стојат и кој преферира ваков изглед, сега е одлично време да ја направи промената.

А фотографиите во продолжение веруваме ќе ве инспирираат:

 

Објавено:
28 мај 2018
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
6.190 пати