Направете си шик шишки

14 август 2013

За овој тренд не морате да потстрижете шишки, туку можете само косата да ја префрлите на една страна и да ја прицврстите. Ваквите „лажни“ шишки веќе ги видовме на ревиите на Dries Van Noten, Marni, Rag & Bone и  Reem Acra. Вреди да се проба ако не сте храбри да ги земете ножиците во рака.

Dries Van Noten Dries Van Noten

Marni Marni

Reem Acra Reem Acra

 

 

Објавено:
14 август 2013
Категорија: 
Убавина