Направи сам: Совршена пунџа за новогодишните прослави!

18 декември 2014

Во пресрет на новогодишните празници, пред нас се бројни прослави на кои дефинитивно мора да им посветите внимание!

Токму во тоа предновогодишно „лудило“ ќе се случи да немате време да отидете на фризер, па денеска ви предлагаме шармантна и елегантна пунџа која можете да ја направите и во домашни услови.

Стилистката и фризерка Џен Аткин која досега работела со некои од најпознатите светски дами, оваа празнична сезона во неколку чекори ни прикажува како најлесно да ја направите оваа фризура.

Правењето на истата нема да ви одземе многу време, а дефинитивно ќе биде одлична во пар со било која комбинација и да ја одберете.

Следуваат чекорите!

1

2

3

4

Објавено:
18 декември 2014
Категорија: 
Убавина