Нега на кожа која ги освои make-up артистите

27 декември 2022

Култен, затоа што веќе 70 години ги поврзува дерматологијата и beauty индустријата освојувајќи ги жените ширум светот.

Создаден од париски дерматолог, прифатен од make-up артистите, денес познат во светот како „Оној француски крем". Lait-Creme Concentre е прв избор како подлога за шминка на make-up артистите ширум светот. Речиси и да не постои make-up артист во светот кој не користи барем еден Embryolisse производ.

Култниот Lait-Creme Concentre како 6 во 1 производ:
Хидратантна нега
Маска за лице
Подлога за шминка
Млеко за чистење
Крем за после сончање
Крем за после бричење

Неколку чекори на make-up артистите за подготовка на кожата пред нанесување на шминка:
Првиот чекор е нежно да го исчистите лицето со Embryolisse Micellar Lotion. Овој мицеларен лосион е прогласен за најнежниот чистач, кој make-up артистите го користат на модните ревии бидејќи не ја иритира често уморната кожа.

Продолжете со Eau de Beaute Rosemelis освежувачки тоник за да ја разбудите и освежите кожата со мирисот и негата на четири органски водички.

Radiant Eye - освежувачки стик кој го намалува уморниот изглед, подочниците и темните кругови околу очите.

Последниот чекор пред нанесување на шминка е благо масирање на лицето со Lait-Creme Concentre кој ќе ја стимулира микроциркулацијата.

Во серијалот "Tајните за убавина" на Vogue, актерката Camille Razat од серијата Emily In Paris, открива дека Lait-Creme Concentre e неизоставен дел од нејзината рутина.
"Она што е многу важно пред нанесување на шминката е кремот кој се користи како подлога квалитетно да ја хидрира кожата."-Camille Razat (Emily in Paris)

*Производите на Embryolisse се достапни во подобро снабдените аптеки.

With ❤ from Paris
@embryolisse_macedonia

 

Објавено:
27 декември 2022
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
1.060 пати