Немате летен парфем? Еве неколку предлога

5 јули 2013

Еве неколку летни парфеми од најновите колекции на креаторите. Сигурно ќе си најдете фаворит.

Roberto Cavalli – Acqua

Италијанскиот дизајнер Роберто Кавали низ своите креации сака да реинтерпретира елементи на џунгла, па затоа не изненадува фактот што на амбалажата на овој парфем се најде место за зебра-принт. Acqua е наследник на минатогодишниот Eau de Parfum, а инспириран е од возбудливите ноќи на Медитеранот, претставени преку јасмин, цитрус и лилјани со впечатлива доза на мошус. Овој парфем остава впечаток на свежина и чистота што многумина и го бараат при изборот на летните парфеми.

Roberto-Cavalli-Acqua-2013-Edition-1

Lanvin - "Me"

Модната куќа Ланвин во пролет 2013 го лансираше мирисот кој во себе носи нота на сензуалност и самоувереност, што се прикажува и преку самото име на парфемот. Доминантната нота на роза, освежена со боровница и сандалово дрво го прави идеален за дневна употреба со доза на елеганција.

Lanvin Me

Bvlgari Omnia Coral

Коралите се материјал од кој се прави прекрасен накит, но оваа куќа одлучи деликатноста и сјајот на коралите да го преточат во парфем. Романтичен и женствен, во вас ќе разбуди желба за опуштање. Во тоа ќе ви помогнат црвените бобици, шипка и лотус.

Bvlgari Omnia Coral

Emporio Armani - Diamonds Summer Edition

Првобитната верзија на парфемот е лансирана во 2007 година и од тогаш во кампањата на овој производ се најдо голем број познати ѕвезди како Бијонсе и Џош Хартнет, а за ова лето, претставено е ново издание, во тиркизно шишенце, кое потсетува на лед. Парфемот се отвора со малина која подоцна нежно ги открива слоевите на јаболка, дрвенестите ноти и мошус.

Emporio Armani - Diamonds Summer Edition

Givenchy Dahlia Noir L'Eau

Овој парфем е лансиран во 2011 година и се одликува со пудреста структура која знае да биде и тешка за летна употреба, Но, Dahila Noir ќе ги задоволи љубителите на оригиналната верзија кои не можеа да ѝ оддолеат во летните денови. Цитрустите, розата и пачули го направија полесен, но препознатливоста на оригиналната верзија е задржана.

DAHLIA-NOIR-L-EAU_MODEL-VISUAL-INTL_A4-PRINTING-USE-IMAGES_G005131

Prada Candy L'Eau

Прада за ова лето подготви вистинско освежување. Мирисот на карамела можеше да се почувствува и во изворниот Candy, но оваа е дополнета со цитруси и цвет од сладок грашок. Овој парфем ја претставува шармантната страна на жените, што сакаат да се чувствуваат млади.

Prada-Candy-L_Eau_EdT_50ml_GRATIS_Bodylotion_75ml

Marc Jacobs – Dot

При креирањето на парфемот, Марк Џејкобс посебно внимание им посветува на шишенцата, па така е и за овој. Пописот на состојки на овој парфем е мошне интересен. Се состои од црвени бобинки, питаја, цвет од орлов нокт, јасмин и малку кокосова вода и ванила. Оваа комбинација дава тропско чувство, за кое ќе посегне помладата популација.

DOTBOTTLE

Stella McCartney Summer

Лимитираната едиција на овој парфем е составена од цветни ноти што ќе ги освежат врелите летни вечери. Лимон, роза, зелено јаболко и божур се вистинска комбинација за оваа сезона.

Stella McCartney Summer

Burberry Body Tender

Помладиот брат на феноменалниот Burberry Body освојува со тоновите на лимон, јаболка, праска, јасмин и сандаловина. Ако сте во потрага за свеж и младешки мирис, кој зад себе остава лесна овошна трага, тогаш овој парфем е вистински избор за вас.

Burberry_Body_Tender_Fragrance_Bottle_Range

Објавено:
5 јули 2013
Категорија: 
Убавина