Ноемвриските попусти во Cosmo продолжуваат!

7 ноември 2015

Дрогериите Cosmo се потрудија ноември да ви стане омилениот месец во годината. Веќе ви презентиравме дел од акциите што можете да ги најдете во вашата омилена дрогерија, а изненадувањата продолжуваат.

Доколку сте во потрага по нови, квалитетни производи од декоративна козметика, или пак сакате да ги обновите старите производи, сега тоа можете да го сторите и по специјални цени.

Пудри, сјајеви за усни, маскара, кармини, сенки за очи, руменила, моливи, сè само дел од производите што можете да ги најдете на акција.

Доколку барате пак козметички производи, Cosmo мислеше и на тоа, па кремите и други производи за нега на лице се исто така дел од ноемвриските попусти. 

Во специјалната понуда се вклучени и дел од фарбите за бојадисување на коса, шампони, како и сетови за мажи и жени.

Сè што треба да направите е да ја посетите вашата омилена Cosmo дрогерија и да го искористите максимлано ноемврискиот попуст.

Објавено:
7 ноември 2015
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.087 пати