Освежете ги ноктите: Идеи за впечатлив летен маникир во ментол нијанса

26 април 2021

Ментол нијансата е фантастичен летен избор на боја! Впечaтлив е, интересен, одговара на секој тен и одлично стои во комбинација со сè!

Токму затоа, бојата која ова лето треба да ја пробате на ноктите е токму таа. Можете да се одлучите за класичен француски маникир, каде наместо бела ќе употребите ментол нијанса. Одлична е во комбинација со црна и златна, а не и' се туѓи ни цветните мотиви. Во продолжение, ве инспирираме..

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @bberinaaaa

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Nail Nest (@the.nail.nest)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Laura Lackschaft (@lackschaft)

Објавено:
26 април 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
7.305 пати