Ова се трендовите за шминка од Шанел

16 април 2015

Шанел ви препорачуваат, ова лето бидете тренди и блеснете со декоративната колекција La Perle de Chanel.

Нежни и розови образи се она што овој бренд го поставува како тренд, кога е шминката во прашање. Кремастото руменило Le Blush Crème во нијанса на нежна праска и розова нијанса е вистински хит, велат од Шанел, како и студените нијанси на розова.

MA2013_05_0026_3

Но, топлите бои остануваат на образите, бидејќи од брендот препорачуваат студени нијанси за сенки за очи.  Ако сакате да бидете сосема во тренд, тогаш одберете си некоја од четирите предложени нијанси и тоа нежна nude нијанса со розов поттон, виолетова, платинесто сива и бисерно бела.

MA2011_13_0032_6

 

Колекцијата содржи и бисерна моно-сенка со кремаста текстура која може да се носи и самостојно, но и да се комбинира со останатите бои.

MA2014_04_0004_1

За што позаводливи усни, одберете кармин во боја на јагоди. Всушност, палетата на кармини вклучува пет сочни нијанси, од интензивно розова со меден сјај, до корални.

MA2013_01_0005_5

chanel_otvorna_640

За оние што преферираат сјај за усни, Aqualumiere Gloss во две розови нијанси.

MA2013_03_0012_1MA2013_03_0012_2

MA2012_13_0015_7

 

Објавено:
16 април 2015
Категорија: 
Убавина