Овошните сапуни на „Lush“- идеална нега за есенските денови

19 ноември 2019

Есента ја сакаме поради топлите бои во природата, а и во домот, но и мноштвото вкусови кои ни ги нуди. Токму во тој дух, „Lush“ нуди палета производи на овошна база.

Со својот изглед и мирис, совшрно се вклопуваат во актуелниот период, а ќе ви овозможат максимална нега на телото, но и релаксација.

Во продолжение прочитајте повеќе за сапунчињата во кои ќе се вљубите уште на прво користење:

Snow apple сапун за тело - Ова мистично јаболко нема да те заспие, туку напротив, сапунската основа од маслиново масло, какао путер и екстра девствено кокосово масло ќе исполнат една зимска желба на кожата.

Golden pear сапун за тело - Пирето од круша и маслото од кардамом ја покриваат кожата со мирис кој потсетува на топол овошен десерт и пикантни колачи, додека мурумуру путерот ја хидратизира и ја омекнува кожата.

Baked alaska сапун за тело - Доколку сакате да се расоните полесно наутро, ви го препорачуваме сапунот Baked alaska инспириран од голема снежна топка, кој кога ќе се преполови, ќе ве изненади со раскошните бои.

Satsuma сапун за тело - Почувствувајте страст за животот со маслото од бразилски портокал и мандарина. Не се шегуваме!

Подгответе се и за зимските студени денови кои доаѓаат и претворетеја оваа зима во магична приказна.

Snow fairy сапун за тело - Меурчиња со мирис на гума за џвакање и слатко галење по кожата. 

Snow fairy гел за туширање - Сите типови на луѓе паѓаат на шармот на Snow Fairy. Ова е еден од омилените производи на голем број наши потрошувачи. 

Snow fairy регенератор за тело - Сакате туширање со мирис на шеќерна волна, освежителени вишни и хидрирачки путери?

Sleepy пудрата за тело -  ќе ви помогне полесно да заспиете. Зимата е идеално време за уживање во топлата атмосфера и излежување. Истуширај се со топла вода пред да се прекриеш во оваа магична пудра за тело и да се свиткаш за сонлив ден под ќебе.

На нашата кожа овој период од годината и е потребна богата хидратација. Тоа ќе и го овозможат двата зимски лосиони за тело.

Snоwflake лосион за тело - Тројна доза бадеми благодарение на омекнувачкото бадемово млеко, бадемово масло и есенцијално масло од бадем

Once upon a time лосион за тело - Сицилијанскиот лимон и инфузијата од јаболки магично ќе ви го поправат расположението. 

И за крај совршен производ на оние што уживаат во мирисот на карамелата:

Yog nog регенератор за кожа - Добро заслужен десерт, богат со какао и шеа путер...

Yog nog гел за туширање -  За слатко задоволство, влези под туш со оваа сензација полна карамела и крем.

 

*Комерцијален текст

Објавено:
19 ноември 2019
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
418 пати