Плетенки на повеќе начини

12 април 2014

Доколку сте креативни и сакате секогаш да експериментирате со нешто ново, тогаш збогатете го изгледот со некоја нова фризура со плетенки. Од модните трендови кои можевме да ги забележиме за време на модните недели, ние би ве советувале да го одберете природниот изглед кој во комбинација со фризура со плетенки е одлична формула за лежерен изглед.

Ние ќе ви понудиме фотографии кои ќе ви послужат како инспирација за да направите нова, а сепак модерна фризура во согласност со вашиот стил.

Објавено:
12 април 2014
Категорија: 
Убавина