Повторно ќе носиме сина сенка на очите! Актуелни трендови за убавина инспирирани од 80-те години

17 февруари 2021

Пуштете си ја Girls Just Wanna Have Fun додека ја читате оваа статија, бидејќи 80-те се вратија! 

Смелите бои, нагласени раменици, кожни панталони и чизми на висока потпетица се само дел од модните трендови кои од 80-те години на минатиот век сега повторно се враќаат во мода. Дизајнерите неколку сезони наназад копаат по старите албуми креирајќи парчиња какви што носеле во минатото нашите баби, мајки, тетки. На Тик Ток моментално најактуелниот хаштаг е myparentslook па новите генерации го користат за реинтерпретирање на изгледот на  мама од младоста.

А кога 80-те се враќаат во сферата на модата, неизбежно е да го сторат тоа и кога е убавината во прашање.  Па затоа, сината сенка за очи, усните со боја на фуксија, бујната коса и слични трендови се само дел од нештата кои треба да ги вметнете во својот изглед сезонава. 

МАСКАРА ВО БОЈА

СИНА СЕНКА ЗА ОЧИ

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

КАРМИН СО БОЈА НА ФУКСИЈА

НАГЛАСЕНО РУМЕНИЛО

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nikki_Makeup (@nikki_makeup)

СВЕТКИ, СВЕТКИ, СВЕТКИ

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

Објавено:
17 февруари 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
468 пати
Тагови: 
1980-тите тренд