Познатите во новата кампања на L’Oreal за колекцијата Privee

9 јули 2013

За својата колекција Privee by Color Riche, најпозната козметичка компанија L’Oreal за кампањата ангажираше осум познати холивудски ѕвезди. Имено актерките Фрида Пинто, Џулиан Мур, Џејн Фонда, Фан Бингбинг и Ева Лонгорија, заедно со манекенките Лија Кебеде, Инес де ла Фресанж и Доуцен Круз облечени во црни фустани позираа пред објективот на Норман Жан Рој. Целта беше да се долови впечатлив портрет на жени кои и покрај разликата во години изгледаат префинето, гламурозно, убаво и дамски.

Објавено:
9 јули 2013
Категорија: 
Убавина