Раскошен Black Friday во текот на цела недела: Никогаш подобри попусти во Belodore парфимерии

18 ноември 2023

Празникот на шопингот кој на сите љубители на луксузното и убавото им е заокружен со црвено на календарот - Black Friday, во парфимериите Belodore од година во година расте во традиција на која е тешко да се одолее.

Тоа е прилика да откриете нов парфемски потпис во кој ќе уживате многу подолго од една сезона и вашата златна карта за уживање во раскошни мирисни композиции, кои за таа прилика се на атрактивни попусти.

Уживајте во единствената градациска понуда на попусти, затоа што во периодот од 20.11.-22.11. ве очекуваат 25% пониски цени, потоа од 23.11. – 24.11. попуст од 20% и на 25.11. на самиот финиш на шопинг акцијата добивате 15% попуст на селектираната понуда.

Станува збор за ексклузивно портфолио на брендови чии мирисни бестселери во други прилики не се опфатени со намалувања, затоа ова е вистинска прилика да свратите до својата омилена Belodore парфимерија и да ги пробате сите оние парфемски брендови кои досега не биле на вашиот "lifestyle радар".

Од најретки состојки па до единствени брендови, Belodore Black Friday не е само славење на шопингот, туку и прилика да се потсетиме на сè она исконски извонредно сместено во шишенце од омилениот парфем.

Еволутивната таписерија од парфемскиот занает постојано нуди нешто ново и вредно за промени, а во неделата кога целиот свет ја подготвува својата шопинг листа за претстојните празници, тука е и приликата за поволно купување која овој ланец на премиум парфимерии ја нуди на одреден асортиман и кој трае сè до 25.ноември.

Привлечноста на Black Friday еуфоријата не е само во тоа што премиум сегментот на lifestyle доменот тогаш е повеќе достапен до широката клиентела, туку затоа што тогаш и полесно се одлучуваме да експериментираме со новитети.

Belodore е секогаш насочен кон оние кои го препознаваат необичното, авангардно, но и ги почитуваат временските кодови на елеганција: без разлика дали се работи за класичните куќи со импресивна парфемска традиција или свежо лансираните мирисни новитети, овие парфемски куќи се гордеат со неспоредлива селекција и прецизно поимање на животниот стил преточен во мирисна есенција.

Ова е воедно и единствена Belodore иницијатива за да се замени гужвата во текот на еден ден и да се купува со уживање и леснотија во текот на целата недела - што е посебно значајно за оние кои во "последен момент" ќе се сетат за уште нешто што би сакале да купат.

Belodore парфимерија со своите деликатни осветлувања и префинетиот декор, ве очекува да го започнете својот Black Friday шопинг ритуал.

Подгответе се за сопствена мирисна екстраваганција по никогаш подобри цени!

www.belodore.com

Србија – Белград, Нови Пазар, Хрватска – Загреб, Унгарија – Будимпешта, Македонија – Скопје, Црна Гора – Подгорица, Порто Монтенегро, Бугарија – Софија.

Објавено:
18 ноември 2023
Категорија: 
Убавина