„Розов кварц“ е новиот тренд во маникирот

5 август 2020

Секоја сезона носи некој нов тренд или враќање на некој стар. Ако „кожа на делфин“ беше апсолутниот хит кога е шминката во прашање, „розов кварц“ е тоа кај маникирот.

Изгледа нежно, префинето, а сепак впечатливо и поради тоа брзо се распространи меѓу женската популација.

Воедно, не е премногу комплицирано за и сами да си го направите, но освен четкичка, лак во пастелно розова, нежна бела и транспарентен лак, потребно е да имате и многу трпение, во што ќе се уверите и од видеата во продолжение:

Ако го немате, тогаш препуштете го ова на професионалци.

Инаку, овој тренд се појавува уште пред две години, но својата вистинска популарност изгледа ќе ја доживее токму ова лето.

Речиси 25 илјади објави има на Инстаграм под овој поим, а ние ви откриваме дел од нив со цел да ве инспирираме и да ви дадеме идеја за тоа како може да изгледаат вашите нокти во следниот период.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by felicia dee (@feliciadeebeauty) onJul 24, 2020 at 11:15am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by #NAILSMAGAZINE (@nailsmagazine) onJul 30, 2020 at 7:35am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GET TIPSY NAILS (@gettipsy_nails) onJul 20, 2020 at 12:16pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by THE POLISH LOUNGE (@yournewnaillady) onAug 4, 2020 at 5:29am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@ziva_nailart) onAug 3, 2020 at 3:25am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ai_hairandnails (@aibeautyinbasel) onAug 2, 2020 at 3:31am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nails Of Distinction (@nails_of_distinction_uk) onJul 31, 2020 at 12:54am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bohomazy Nailslab (@bohomazy_nailslab) onJul 28, 2020 at 12:05am PDT

 

Објавено:
5 август 2020
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
558 пати