Румени нокти: Новиот необичен тренд кој ни доаѓа од Кореја

22 август 2022

Доколку имате кратки и кршливи нокти, а не сте љубители на надградби, ова доцно лесто носи еден симпатичен, но сепак необичен тренд кој од неодамна стана вистински хит во Кореја.

И покрај тоа што најдобро прилега на кратки нокти, овој минималистички дизајн кој имитира заруменети образи можете да го примените и на подолги исо него дефинитивно нема да останете незабележани.

Иако можеби станува збор за тренд кој нема да му се допадне секому, според хаштагот #cheeknails на Инстаграм, јасно е дека румените нокти сепак ја освојуваат сферата на убавината и маникирот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by tomomi (@ebitomotomo)


Овој маникир е доволно впечатлив и без никакви додатни дезени, но честопати можеме да го видиме декориран со деликатни циркончиња, или пак во комбинација со едноставната француска техника.

Во продолжение ви пренесуваме неколку различни варијации на темата, како и видео пример како да го постигнете доколку одлучите да го направи тоа дома.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by  (@dazznail)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @monchouchou_nail)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@bijou_pearl)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@thenailbar_london_on)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@dazznail)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @rynailsz

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miho T (@mihoxoxo0413)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@nailsalon_lmoana)

Објавено:
22 август 2022
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
1.271 пати