Сакате да разгалите некого или себе за „Св.Валентин“ - погледнете ги овие идеи

26 јануари 2021

Во период кога сме опкружени со стрес, лоши вести и исцрпувачка неизвесност, подарете екстра љубов на сите околу вас.

LUSH е секогаш тука за вас, посебно во оние моменти кога треба да одлучите што ќе им подарите на вашите сакани.

Ние полека се подготвуваме за “Св.Валентин“, а вие?

Доколку сакате да го разгалите саканиот/саканата а немате идеја како, продолжете да читате. Или пак, ако сакате да уживате во романтична вечер со себе, повторно имаме решение.

Погледнете ги новите производи од лимитираната „Валентин“ колекција.

 

LOVE ME DO-Шумлива купка за во када

Love Me Do

Оваа купка за во када е направена за целосно уживање!

Маслото од лаванда е тука за релаксирање на вашето тело, додадовме и абсолут од ружи за сензуално чувство и маслото од Бразилски портокал кое инстантно го подобрува расположението за вистинска забава во кадата.

Иии, секако дека PEACHY шумливата купка за во када е повторно тука!

Peachy

Пуштете ја во кадата и уживајте во маслото од грејпфрут кое е антибактериско како и свежиот сок од праска којшто е богат со витамин А, Е и К и и дава здрав сјај на вашата кожа.

 

WATERMELON SUGAR - Најновото изненадување кое едвај дочекавме да го споделиме со вас е токму овој пилинг за усни!

Watermelon Lipscrub

Рицинусовиот шеќер прави одличен пилинг, маслото од јојоба хидрира и омекнува, додека маслото од семки од лубеница и јаворовиот путер даваат неодолив мирис и сјај.

 

Ниту овојпат не го заборавивме Шармантниот Принц во кој сите сме заљубени. Освежувачки гел за туширање PRINCE CHARMING

Prince Charming

Полн со свеж сок од калинки, ванила и бел слез исмешани во кремаст гел за туширање.
Ќе им се допадне на сите кои сакаат прошетки по залезот на сонцето и живеење среќно до крајот на животот.

LOVE BOAT

Love Boat

Љубовен брод кој што ветува патување на кое има за секого по нешто. Пуштете го да плови низ вашата када и да ја обои водата во најмагична боја. Додека се релаксирате со оваа шумлива купка маслото од Сицилијански лимон го подигнува расположението што значи после ова патување ќе бидете како нови!

 

UNICORN пилинг за усни

Unicorn Lip

Наменет за сите кои сакаат овошни десерти, мафини со црни рибизли или едноставно сакаат да шират магија секаде каде што ќе се појават.

 

BLOW ME A KISS

Blow me a Kiss

Пенлива купка за повеќекратна употреба

Оваа купка може да се користи повеќе пати, затоа чувајте ја на суво место откако ќе го добиете посакуваниот ефект. 

Целата бања ќе биде полна со овошни меурчиња!

 

NAKED ATTRACTION

Nacked Attraction

Сензуалниот мирис ќе кружи околу вас додека го нанесувате на вас или масирате некој друг по целото тело.
Фер тргуваниот органски какао путер, фер тргуваниот шеа путер и апсолутите од јасмин и мимози се само дел од состојките на овој сензуален масажер за мека, слатка кожа и многу страст во воздухот.

 

HEARTBEAT-Шумлива купка за  во када

Heart Beat Bath

Влезете во полна када и потопете ја оваа розева топка за да откриете сензуални и слатки мириси на пакистански рози.

Оваа шумлива купка можеби ви буди спомени. Да, бидејќи го дели мирисот на нашата колекција Rose Jam.

 

LOVE LOCKET-Ова нека биде годината во која ќе го отклучите вашето срце кон убавините кои ги нуди животот.

Love Locket

Слатки црни рибизли ќе флертуваат со вашите сетила, а маслото од бергамот ќе ви го подобри расположението.

 

За крај, испратете им на саканите топли прегратки со овој подарок BIG HUGS!

Big Hugs

Содржи: SLEEPY лосион за тело, THE COMFORTER пенлива купка за во када и LOVE ME DO шумлива купка за во када.

 

комерцијална објава

Објавено:
26 јануари 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
348 пати