Се враќа во мода фризурата на супер-моделите од 90-те!

6 мај 2021

Трудејќи се последниве години да го постигнеме впечатокот дека воопшто не се трудиме околу изгледот, да бидеме реални е заморно. Можеби токму затоа толку радосно го прифативме фактот дека во мода се враќа еднa од најгламурозните фризури на минатиот век - фризурата на супер-моделите од 90-те. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@90s.babes)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@90s.babes)

Големи четки, фенирани и масивни локни, инспирирани од Синди Крафорд, Клаудија Шифер, Ел Мекфирсон, па и Мараја Кери, Рејчел Грин.

Затоа, следниот пат кога  ќе одите на фризер, понесете ја инспирацијата од 90-те и играјте на голема карта.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Brie (@brielarson)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MATILDA DJERF (@matildadjerf)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jesus Guerrero (@jesushair)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Helen (@helen.pk)

Објавено:
6 мај 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
6.184 пати