Сега е вистинското време за шишки

5 јули 2023

Шишките се секогаш опција која што гарантира брза и ефектна промена.

Сепак, многумина се плашат да го направат тој чекор од причина што овој вид на стилизирање бара малку повеќе работа, на дневна база.

Последните неколку месеци видовме различни типови на шишки, како завеса, гранџ и бејби шишките, а судејќи според Инстаграм објавите повторно зачекоривме во нивната ера.

Ким Кардашијан, Џенифер Лопез, Оливија Вајлд, Дуа Липа, Нина Добрев се само неколку од познатите кои се решија на ваква фризура.

Доколку размислувавте за шишки, сега е вистинскиот момент.

Во продолжение мала фото инспирација.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vogue Italia (vogueitalia)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (jlo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily Ratajkowski (emrata)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mara Roszak (mararoszak)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (dualipa)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by derekkettela (derekkettela)

Објавено:
5 јули 2023
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
964 пати