Сите генерации пазаруваат во dm drogerie markt

21 април 2015

Големиот избор на производи, квалитетниот асортиман и пристапните цени, се основната причина поради која dm drogerie markt е омилено место за шопинг на сите генерации.

Денеска се дружиме со Магдалена, модерна девојка која својата комплетна козметика за нега ја набавува во продавниците на dm drogerie markt.

Погледнете го нејзиниот избор.

 

 

s.he stylezone лак за нокти, 129 мкд;
s.he stylezone сјај за усни, 149 мкд;
s.he stylezone водоотпорен ајлајнер, 155 мкд;
s.he stylezone маскара, 229 мкд.

 

alverde освежителен спреј за коса 75 мл, 125 мкд;
Balea Trend It Up спреј за заштита на коса од топлина 100 мл, 165 мкд;

Balea Black Secret гел за туширање 300 мл, 100 мкд;
Balea Black Secret дезодоранс 200 мл, 121 мкд.

 

alverde Pure Teint течна пудра, 349 мкд;

alverde Duo сенка за очи, 249 мкд;
alverde светкава сенка за очи, 199 мкд;
alverde руменило, 299 мкд;
alverde  светкава пудра во бисери, 265 мкд.

Објавено:
21 април 2015
Категорија: 
Убавина