Со оваа природна крема отстранете го целулитот за само неколку дена

10 април 2019

Во пресрет на летото, веројатно веќе почнавте да размислувате каде ќе го поминете годишниот одмор, а со тоа и да го подготвувате телото за на плажа.

Секоја дама се соочува со проблемот наречен целулит, но секогаш има решенија за истото доколку сте дисциплинирани, вежбате и барем малку внимавате на исхраната.

Profimedia

Оваа сезона, остранете го целулитот со природни креми што се прават за само неколку минути од состојки што сигурно ги имате дома, а се супер ефикасни.

Секако дека не постои ниту еден козметички производ што целосно може да ви помогне при отстранувањето на целулитот, но секогаш можете да се обидете и барем да го намалите.

shutterstock

Потребно:

Една шолја кафе

¼ шолја кафеав шеќер

Малку маслиново масло

Ставете ги кафето и шеќерот во стаклена тегла, додајте го маслиновото масло и добро промешајте. Треба да добиете паста со средна густина, па додавајте масло ако е потребно.

Затворената тегла чувајте ја во бањата за да ви биде на дофат секогаш кога се туширате и да одвоите време за масажа со истата. По користење на истата, добро измијте ја кожата со млака вода.

the_skin_retreat

Деталната постапка погледнете ја на видео снимката.

Инфо: Zena.blic.rs

Објавено:
10 април 2019
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
627 пати