Топ 3 фризури за есен

23 септември 2021

Ново годишно време - нова фризура.

Ако сакате да направите промена, во продолжение имаме топ 3 предлози за тренди фризури и уште неколку совети и актуелности кога е изгледот на косата во прашање.

 

Лежерен боб

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by R A M B U T L O B (@rambutlob)

Боб фризурата не планира скоро да си замина од листата на најактуелни. Ако досега не сте ја носеле, сега е вистинско време да ја пробате. Лежерно исчешлана, а уште ако е со шишки, тогаш го имате вистинскиот погодок.

 

Мулет

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ale Araujo (@alearaujo_o)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@majkaaam)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by María Bernad (@maria_bernad)

Овој облик на фризура не е баш секојдневен и ја носат похрабрите. Ако сте во светот на модата или пак, едноставно љубител на ретро изгледот, тогаш веќе одамна веројатно сте ја пробале и сте ги срушиле предрасудите. Супер избор за оние што имаат позаоблено лице.

 

Природна долга коса 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by HAIRMATE (@hairmate.warsaw)

Иако екстензиите се уште се користат, стилистите за коса велат дека долгата негувана природна коса е повторно во центарот на вниманието. Затоа, продолжете да ја негувате и покажете ја целата раскошност на вашата долга коса.

 

Ако сакате дополнителна промена, што вклучува и боја на коса, тогаш можете да ги земете предвид медовите нијанси, портокалово-црвените, сивите и природно русите нијанси.

 

Кој би бил вашиот избор?

Објавено:
23 септември 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
12.283 пати