Тренди инспирација: 30 идеи за цветен маникир

5 мај 2022

Можеби Миранда Присли од „Ѓаволот носи Прада“ вели дека цветниот принт не е ништо револуционерно, но овој “досаден“ дезен навистина секогаш привлекува внимание.

И оваа пролет ќе биде актуелен кога е облеката во прашање, но и изгледот на ноктите.

Доколку сте во потрага по инспирација за нов маникир, тогаш погледнете го текстот до крај и пронајдете го вашиот фаворит.

Од интензивни до пастелни нијанси, француски маникир со некое минималистичко цветче, до оние што се фрмирани од циркони, усогласете го изгледот на ноктите со естетиката што ја преферирате.

За што и да се одлучите, вашите нокти ќе мамат погледи и ќе бидете во тренд.

 

Објавено:
5 мај 2022
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.437 пати