Три фризури кои мажите ги обожаваат кај жените и уште три кои воопшто не им се допаѓаат

16 декември 2019

Да бидеме искрени, честопати знае да се случи првиот впечаток да биде пресуден за понатамошниот развој на настаните, независно дали се работи за интервју за работа, деловна соработка, љубовен состанок...

Секоја жена има некоја своја препознатлива естетика, или барем би требало. Некои се модно похрабри, додека на други поблиска им е класиката.

Магазинот „Харперс базар“ спроведе истражување во кое го слушаше мислењето на мажите и што им е нив најпривлечно, барем кога е косата во прашање.

Резултатите покажаа дека мажите сакаат едноставност. Негувана права коса, без било какви додатоци секогаш ќе го привлече вниманието на мажите.

Исто така, ненаметливо брановидна коса за нив е мошне привлечна, но и бохо брановите како и природно витканата коса за нив е третиот избор со кој жените им изгледаат убаво.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by FM WORLD LEBANON Official (@fmworldlebanon) onDec 16, 2019 at 4:05am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Christian Wood (@cwoodhair) onMay 27, 2019 at 5:33pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@fashionfreak.x) onAug 30, 2019 at 3:49am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @makeup_bby_mee onDec 16, 2019 at 1:46am PST

Она што се најде на негативната листа на женски фризури се шишките. Мажите не ги сакаат бидејќи го затвораат лицето, а тие го сакаат токму спротивното.

Исто така, неуредните пунџи високо врзани, кои се апсолутен хит последниве сезони и кои жените често ги носат, за нив не се прифатлив избор. Едноставно им изгледаат како да сте ја врзале косата за по дома.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gabrielle Vossler (@gabrielleaurvos) onNov 21, 2019 at 5:18pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@fashionfreak.x) onAug 28, 2019 at 1:54am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@fashionfreak.x) onSep 19, 2019 at 7:02am PDT

На третото место на негативната листа е коњското опавче. Според нив, овој избор на фризура е некреативен и премногу обичен, нешто што го избирате кога не сакате воопшто да се трудите.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alee Oliveira (@aleeboliveira) onAug 13, 2019 at 6:45am PDT

 

Објавено:
16 декември 2019
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
28.773 пати
Тагови: 
коса мажи фризури