Три свежи смуди напитоци од јагода подготвени со Nutri Bullet

26 мај 2015

11328901_10207262110416480_842316087_n

Во сезоната на свежи јагоди, ние сме тука да ве инспирираме и да ви предложиме неколку едноставни рецепти за тоа како да направите смуди. Ги правиме со Nutri Bullet затоа што е најдобар блендер што во моментов можете да го купите. Nutri Bullet ги разградува и најскриените хранливи состојки од храната. Ќе го сакате затоа што: има циклонскодејство и патентирани сечила, лесен е за одржување, мал е и компактен, има моќен мотор од 600W, сечка и меле итн.

Повеќе информации дознајте на линкот овде.

Смуди од јагода и банана

Потребни состојки: смрзнати јагоди, една банана, половина шолја јогурт, половина портокал и лажичка мед.

1

Чоколадно смуди од јагода

Потребни состојки: една смрзаната банана, половина шолја јагоди, половина шолја јогурт,  една лажичка какао и една лажичка екстракт од ванила.

2

Смуди со ореви и бадеми

Потребни состојки: 250мл. бадемово млеко, една банана, 100гр.јагоди, една рака бадеми, прстофат сол, малку цимет и неколку листови свежо нане.

3

 

Објавено:
26 мај 2015
Категорија: 
Убавина