Тушот е минато: Повторно ќе се шминкаме со црно моливче за очи! 

30 март 2021

Жал ни е ако дури сега, по безброј обиди конечно научивте како да го нанесете правилно тушот за очи и да го постигнете совршениот лак. Тушот за очи е веќе минато.

Во арсеналот за разубавување се враќа стариот добар црн молив за очи, а тоа го потврдија бјути изгледите од модните колекции од Шанел до Диор.

Од Аврил Лавињ на почетокот на 2000 година, па до Каја Гербер и Хејли Бибер денес, ѕвездите го вметнаа во својот изглед, а еве и неколку инспирации како да ги шминкате очите со помош на црно моливче

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SAM VISSER (@samvissermakeup)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Annie (@annieokay)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @emilyalind

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Laura Polko (@laurapolko)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Laura Polko (@laurapolko)

Објавено:
30 март 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
952 пати