Вака ќе се шминкаме оваа есен!

20 август 2015

Мат црвени усни, многу руменило, smokey eyes во сиви нијанси, портокалови нијанси... оваа есен дефинитивно ќе помине во знакот на vamp изгледот.

Додека во модата најголемо влијание имаа 70 – тите и 80 – тите, во светот на убавината најголемо влијание се чини дека ќе имаат 90 – тите.

Она што нам особено ни се допаѓа е нагласокот само на еден дел од лицето, односно целосен акцент само на црвените усни или пак очите со црна сенка.

За што е можно поприроден изглед, обидете се да не ги комбинирате овие два стила со оглед на тоа што во светот сѐ повеќе е обожуван природниот изглед.

Оваа есен не двоумете се да ставите црвен кармин и преку ден за дополнителна топлина и свежина на секоја ваша комбинација, а сенките и моливчињата за очи оставете ги за вечерните излегувања.

Објавено:
20 август 2015
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
6.495 пати