Вера Мештеровиќ препорачува: Колекција Gellyssimi за совршено сјајни нокти

23 март 2018

Драги дами,

Убаво е кога покрај средени и негувани раце, имате и совршени нокти со убав сјај, ќе се согласите нели? Сјајот што јас го посакував за моите нокти го добив благодарение на колекцијата Gellyssimi, а во рамки на понудата на Clarissa.

Се работи за nail art гелови во живописни бои и тоа во преку 50 нијанси - класични, неонски, пастелни, бисерни, светкави... какви и да посакате. Ќе добиете неверојатен сјај и вашите нокти ќе добијат гламурозен изглед. Отпорни се и лесни за нанесување, а благодарение на таканаречената soak off формула, се отстрануваат со solvi gel течност и тоа за само 10 минути. По нанесувањето се сушат во UV лампи три минути, односно во LEDламби - 60 секунди.

Во контекст на темата нокти со совршен сјај, сакам да ви ја препорачам и турбијата „Lima Blocco Bianco Prosfessionale, односно Lima Blocco Rosa. Оваа фина турпија е одлична за отстранување нечистотии, вдлабнатини и за избелување на површината на нотките.

Така ќе создадете одлична основа за Gellyssimi геловите и ќе имате нокти какви што отсекогаш сте посакувале.

Ваша,

Вера Мештеровиќ

 

Спонзорирана објава

*Вера Мештеровиќ е ексклузивен промотор на козметиката Clarissa, брендот чии почетоци се врзуваат за Рим уште од 1975 година, а е резултат на еволуцијата и технолошкиот прогрес на првата семејна компанија. Покрај брендираните, висококвалитетни козметички производи, во својата програма ја вклучува и Академијата и тренинг центарот за професионално изучување на сите тајни на маникирот и целата процедура на нега и убавина на нокти

Објавено:
23 март 2018
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
465 пати