Вера Мештеровиќ препорачува: LOVE колекција за негувани и здрави нокти

14 февруари 2018

Драги дами,

Она што е клучно за убав и здрав изглед на вашите раце и нокти, е пред сѐ соодветната нега и заштита.
Перфектниот маникир започнува со негувани нокти, затоа во богатиот избор на продукти од Clarissa е и специјализираната линија насловена LOVE за нега и зајакнување на вашите нокти.

Колекцијата содржи неколку различни висококвалитетни производи со кои ќе го вратите сјајот, цврстината и ќе го одржувате здравиот изглед на ноктите.

Base Riemptiva – е идеална подлога пред да нанесете лак за нокти

Olio Intensivo – улје со кое им овозможувате поголема отпорност и флексибилност на ноктите

Top coat effetto vetro – ги отстранува неправилностите и креира идеална подлога за лак, со стаклен ефект

Effetto ceramic – Им дава посебен сјај на ноктите и природен ефект. Се суши за неколку секунди, а резултатот е префектен

Diluente per smalto – само додајте неколку капки и ги разредува и најисушените лакови

Убавина за сите со Clarissa,


Ваша,
Вера Мештеровиќ

 

Стајлинг: Елена Лука

Реализација: Fashionel.mk

*спонзорирана објава

Вера Мештеровиќ, е ексклузивен промотор на козметиката Clarissa, брендот чии почетоци се верзуваат за Рим уште од 1975 година, а е резултат на еволуцијата и технолошкиот прогрес на првата семејна компанија и покрај брендираните, висококвалитетни козметички производи, во својата програма ја вклучува и Академијата и тренинг центарот за професионално изучување на сите тајни на маникирот и целата процедура на нега и убавина на нокти.

 

Објавено:
14 февруари 2018
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
982 пати