Вера Мештеровиќ препорачува: Педикир сет за комплетна нега на вашите стапала

18 јануари 2018

Драги дами,

Во секојдневната нега, жената не смее да ги занемари и нозете. Редовниот педикир е исклучително важен во комплетната нега и хигиена и токму затоа секогаш треба да се имаат во предвид квалитетни производи за таа намена.

Во богатиот избор на производи од италијанскиот бренд Clarissa е вклучен и специјализираниот сет за педикир, Gena кој ги содржини сите производи неопходни за комплетна нега на вашите нозе и стапала.
Со редовно користење на овие производи во домашни услови, ќе имате совршено меки стапала, свежа и негувана кожа.

Сетот содржи: турпија и сунгер за пети, повеќе типови на креми и лосиони за мека и негувана кожа, Pedi Soak, Pedi Care, Pedi Soft, Pedi Scrub, Pedi Ice, Pedi Cure и Pedi Septic.

Секој од овие производи има своја конкретна намена, од превенирање и заштита од бактерии и отстранување на сувите и површински клетки од кожата до регенерација и хидратација на кожата за конечен резултат: перфектен изглед и здрави стапала!


Ваша,
Вера Мештеровиќ

 

*спонзорирана објава

Вера Мештеровиќ е ексклузивен промотор на козметиката Clarissa, брендот чии почетоци се верзуваат за Рим уште од 1975 година, а е резултат на еволуцијата и технолошкиот прогрес на првата семејна компанија и покрај брендираните, висококвалитетни козметички производи, во својата програма ја вклучува и Академијата и тренинг центарот за професионално изучување на сите тајни на маникирот и целата процедура на нега и убавина на нокти.

Објавено:
18 јануари 2018
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
506 пати