(видео) Фризерот на Џеј Ло открива како да направиме совршена висока пунџа и опавче

25 јануари 2022

Крис Апелтон може да се пофали со клиентела од ѕвезди од А-класа. Познато е дека Џеј Ло и Ким Кардашијан се само некои од познатите дами за чија коса се грижи.

Но, на неговиот инстаграм профил често упатува практични совети, но и видеа за тоа како најлесно да направиме некоја актуелна фризура.

Така, неодамна објави две видеа.

Со првото покажува како да направиме совршена висока пунџа. Поделете ја косата на два еднакви дела. Едниот врзете го во полупунџа, а истото направете го и со вториот дел. Потоа, двата вкрстете ги и прицврстете со шнолички. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1)

 

Во второто пак, покажува како да направите волуменозно коњско опавче кое е актуелен тренд. Тој нагласува дека оваа фризура е одлична за жените кои имаат потенко влакно и на кои им е потребен дополнителен волумен на косата.

Погледнете:

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1)

 

Објавено:
25 јануари 2022
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
3.277 пати