Во тренд се бујните кадрици од 90-тите

12 септември 2022

Доколку имате кадрава коса и не сте сигурни како да ја стилизирате оваа сезона, професионалните стилисти откриваат дека во тренд се бујните кадрици кои владееја во 90-тите години на минатиот век.

Ги помните ретро фризурите на Џулија Робертс, Сара Џесика Паркер, Мараја Кери, Дру Баримор како и речиси сите останати актерки, пејачки и модели од тоа време?

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Токму тој носталгичен тренд се враќа сега за секој со нескротливи кадрици - вистински начин да ѝ се даде слобода на природната убавина на овој тип на коса.

Како и за секој останат ретро стил кој полека го најде својот пат кон современата модна сфера, така и овој тренд е темелно покриен со разлиќен тип на содржина и видео туторијали на социјалните мрежи кои имаат цел да ги едуцираат луѓето со кадрава коса како да ја носат оваа сезона и притоа повторно да го оживеат трендот од 90-тите.

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Во продолжение пренесуваме неколку примери.

Фото: Pinterest

Објавено:
12 септември 2022
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
3.675 пати