Задолжително парче: Маски за лице Balea!

11 април 2015

За време на слободните денови, одвојте малку време за себе и за нега на вашето лице која е од исклучителна важност!

Маските за лице на Balea се одличен избор и токму она што ви треба. Тие ја хидратизираат и освежуваат вашата кожа и прават да се чувствувате прекрасно.

Овој пат ви препорачуваме пет вида на маски за лице: Balea маска за лице млеко и мед, Balea маска за лице мртво море, Balea маска за лице јагода, Balea маска за лице со екстракт од црни бисери од Тахити и шеа путер, Balea маска за лице авокадо.

Потребно е да користите маска која е наменета токму за Вашиот тип на кожа - масна, сува или комбинирана. Токму една од овие маски е соодветното решение за вас.

Објавено:
11 април 2015
Категорија: 
Убавина