Задолжително парче: Нова течна пудра од Estee Lauder

17 февруари 2015

За беспрекорен изглед на вашата кожа, од сега достапна е и НОВАТА линија на течна пудра од Estee Lauder.

Tри во едно течна пудра која го негува вашето лице, ги намалува борите и делува природно, враќајќи ја природната свежина.
Делува веднаш по нанесувањето, го прави лицето мазно и ги нагласува контурите со помош на силиконските гел капки. Делува anti-age со помош на (CP+R) серумот, кој ја зајакнува потполно струкурата на кожата. Одговара на сите типови кожа, и веднаш по првото нанесување овозможува да се чувствувате пријатно и лесно во текот на целиот ден.

https://www.facebook.com/pages/Estee-Lauder-Makedonija/554826647940393

Објавено:
17 февруари 2015
Категорија: 
Убавина