Задолжително парче: Освежете го лицето со Shiseido white lucent

15 април 2015

Чиста и свежа кожа е основен предуслов за здрав изглед. Особено кога е во прашање кожата на лицето, задолжително треба да се внимава на нејзината нега. Затоа Космо Тинекс ја препорачува  колекцијата Shiseido white lucent за избелување и освежување на Вашата кожа.

 

Во зависност од тоа, кави се вашите потреби, одберете го производот кој најмногу ви одговара:

-Интензивен серум за избелување на темните дамки
-Хидратантен лосион за изедначување на тенот
-Пена за чистење на лицето
-Ноќна хидратантна емулзија за ревитализирање на кожата

Вратете ја природната свежина на Вашата кожа со овие производи кои може да ги најдете во продажните салони на Космо-Тинекс.
http://www.cosmotinex.com.mk/

Објавено:
15 април 2015
Категорија: 
Убавина