Зимска колекција на Lush – забавни производи за нега на лице и тело

9 јануари 2019

Секогаш иновативни, полни со идеи, посебно за време на празниците. За секој празник поединечно, Lush исфрла цела низа на нови производи, кои се сезонски, секогаш забавни, оригинални и одлични како подароци за нашите сакани. Ви представуваме дел од зимската колекција на Lush за 2018 годона. 

Зимска нега на лице.
Rudolph jelly mask маска со мирис на пудинг од чоколадо. Вишокот на сјај од вашето лице "магично" ќе изчезне, со комбинацијата на состојки во оваа маска: какао во прав, каолин глина, сок од мандарина. Фулероватa земја длабински ја чисти кожата а гелот од караген добиен од морски алги, интензивно омекнува и смирува.
Buche de Noel – чистач за лице за зимска нега.
Овој нежен чистач е толку богат со масла, што претставува вистинска бомба за хидратација. Содржи масло од бадем, масло од ветиверт, масло од кедрово дрво, исцедена мандарина, сува бриснуца, масло од коњак , мелем бадем, какао путер и сето тоа е убаво завиткано во лист од морската алга Нори. Што благодет ќе има вашето лице? Овошјата и маслата ќе ја исчистат нежно кожата на лицето, какао путерот и мелениот бадем ќе ја надополнат изгубената хидратација, а кожата ќе остане нахранета и еластична. Овој чистач не доволува зимата да допре до кожата.

Колекцијата за тело Snow Fairy.
Оваа колекција е со бајковито розева боја. Ја сакаат сите, од најмладите до највозрасните. Нејзиниот мирис потсетува на шекерна волна, на вкусот на лижавчето во детството додека боси трчавме низ паркот. Кога бевме принцези и кога сите желби беа возможни. Ако сакате да го носите овој мирис во текот на целиот ден, топло ви го препорачуваме спрејот за тело Snow Fairy.
Ако сте од оние кој уживаат под топол туш, Snow Fairy Shower Gel ќе ги задоволи вашите сетила. Го има во течна форма и како гел за туширање без пакување, без пластика.
За полна када розева бајка, во комбинација со морска алга, за опуштање на телото и мазна кожа, Snow Fairy Jally Bomb шумлива купка за во када.


Регенераторот за тело Snow Fairy Body Conditioner е одличен за сите оние кои им е потребна богата хидратација на кожата, а го обожаваат овој сладок мирис кој останува на кожата долго по капењето.
И како сите зависници од овој пријатен мирис, после туширањето ви предлагаме да ја намачкате кожата со Snow Fairy Sparkle путерот за тело богат со какао и со магична светкава пудра во неговата внатрешност.

За сите љубители на лавнда...
Sleepy Shower Gel изобилува со инфузија од лаванда, тонка и овес. Одличен за опуштање на телото и умот. За после напорен работен ден или едноставно за уживање во овие цветни ноти. Овозможува длабока хидратација на кожата. Го има и без пакување.
Twilight Sparkl е месечинка полна со какао путер, лаванда и магичен прав пудра за тело. Напудрете се со двојна доза на лаванда и масло од иланг иланг пред да западнете во длабок сон.

Lush ни донесе и една есенска пита во форма на гел за туширање Cinders Shower Gel. Комбинација од портокал, бадеми, јаворов сируп, цимет, каранфилче, морско оревче и масло од семе од тиква, ќе ве растопи и разнежни како вистинско есенско колаче.

Уште еден зимски фаворит! Once upon a time... Грабни го овој лосион за тело и раскажија својата приказна. Лосион за тело со органски какао путер, свиленкастиот муру муру путер, бадемово масло и инфузија од зелено јаболко. Вистинско освежување за телото и духот. Исто така го има и во цврста форма, без пакување.


Додека сме кај путерите за тело, мора да се напомене и еден од најбогатите путери и масажери за тело во цврста форма, без пакување, Holly Berry. Кога еднаш ќе го пробаш нема да сакаш да се одвоиш од него цела зима. Какао путер, бергамот и путер од манго, кој му дава специфична свежа и слатка арома. Одличен за масажи во долгите зимски ноќи.

Регенераторите за тело, се еден од најважните производи кој овозможуваат длабока хидратација на кожата. Освен Snow Fairy кои веќе го спомнавме, останатите се:
Buck's Fizz Body Conditioner. Започнете го денот со ова регенеративно освежување со бразилски портокал и инфузија од грејпфрут. За хидратација на вашата кожа ќе се погрижат и какао путерот, шеа путерот, маслото од коњак и бадемовото масло.
Christangle Body Conditioner. Регенератор за кожа кои ќе ви донесе искуство за цел живот. Пеперминт, ментол и масло од јојоба. Ледените бранови ќе ве наежат, а одкако ќе се завиткате во топло кебе, на површина ќе дојдат слатките топли ноти кои ќе ве загреат.

Кога станува збор за пенливите и шумливите купки за во када, изборот е огромен. Ќе споменеме само некој од нив.
Shoot For The Stars е шумлива купка со маѓепсувачки мирис на мед и карамела. Никој неможе да остане рамнодушен на нејзината небесно сина боја и светкави ѕвездички кој се полни со органски какао путер.
Golden Wonder шумлива купка во форма на подарок, со масло од сладок портокал, коњак и масло од лајм.

The World's Smallest Disco шумливата топка. Маслата од лајм, грејпфрут и коњак ќе ви го подобрат раположението и ќе уживате на својата забава.
Cheery Christmas носи ново искуство со мирис на црна рибизла и масло од бучи.
А за сите оние кои сакаат меурчиња...
Candy Mountain Yule Log за планина од мека пена. Мирис на колаче кое ќе ве врати во детството.
Magic Want е пенлива купка во форма на волшебно стапче. Ставете го под силен млаз на вода и замислете желба.
И ниту еден Божиќен празник не е целосен без Божиќно џуџе. Пенливото џуџе на Lush e Naughty Elf во кое е додаден апсолут од лист на манго. Спремете се за манго Божиќна бања.


Ова се само мал дел од производите на Lush. За да го одберете вашиот совршен подарок за овие празници, посетете го штандот на Lush во City Mall или нивната веб страна www.lush.com.mk.

 

Објавено:
9 јануари 2019
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
803 пати
Тагови: 
Lush козметика