Bohemian Rhapsody на охридски начин

Да го започнеме денот со музика и забава.

Периодов низ интернет просторот се актуелни онлајн музички видеа, кои навистина уживаме да ги гледаме. За поздрав е сечиј труд и организација да прати порака и поздрав, за овие денови да поминат што побрзо.

Ваков предизвик смислија 72 охриѓани, кои одлучија да направат нивна верзија на познатиот хит на групата „Queen“, „Bohemian Rhapsody“. Ја нарекоа „Охридска рапсодија“, а како напоменуваат, видеото е направено од чиста забава и љубов кон музиката.

И да, сигурни сме дека ќе ве расположат.

Погледнете.

Објавено:
8 април 2020
Прегледно:
671 пати