„Да, јас можам“ – Фантастично видео за Паралимпијадата 2016

Свинг бенд составен од инвалидизирани фантастични музичари, ја исполнуваат „Yes I can" од Семи Дејвис Џуниор, додека натпреварувачите од годинешнава Паралимпијада 2016 совршено го надополнуваат видеото со „кореографија" од нивните дисциплини.

Тие се нашите Суперлуѓе!

Паралимпијадата оваа година се одржува на легендарниот стадион Маракана во Рио де Жанеиро од 7. до 18. Септември. Ќе учествуваат натпреварувачи од 175 земји, а во рамките на игрите ќе има 526 настани.

 

Објавено:
20 јули 2016
Прегледно:
513 пати